Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mieszkanie na wynajem krótkoterminowy po sezonie

Najem krótkoterminowy bywa skuteczną receptą na zarobek na mieszkaniu położonym w miejscowości turystycznej. Jest ono w stanie w krótkim czasie i relatywnie łatwo wygenerować konkretne zyski dla właściciela. Niestety bardzo mała liczba miejsc w Polsce jest oblegana całorocznie. Większość jednak wciąż wyczekuje na swój sezon. Co w takim razie zrobić z takim lokalem, gdy turyści wyjeżdżają?

Jak się ochronić przed nieuczciwym najemcą mieszkania?

W Internecie znaleźć można wiele historii o nieuczciwych najemcach, którzy nie płacą czynszu, a dodatkowo nie chcą się wyprowadzić. Niestety wciąż wielu właścicieli mieszkań ma takie doświadczenia. Jakich zatem można użyć narzędzi, aby uchronić się przed nierzetelnymi lokatorami wykorzystującymi przychylne im prawo do życia na cudzy koszt?

Zakup mieszkania pod wynajem krótkoterminowy – mały poradnik

W wynajmie krótkoterminowym chodzi o udostępnianie mieszkania lub domu na okres od kilku dni do kilku tygodni. Jest to alternatywa dla hoteli i pensjonatów, często oferująca więcej prywatności i swobody. Popularne platformy jak Airbnb czy Booking.com ułatwiają wynajmującym wejście na ten rynek, a najmującym poszukiwanie odpowiedniej oferty. Wynajem krótkoterminowy jest atrakcyjny dla inwestorów ze względu na potencjalnie wyższe stawki za nocleg w porównaniu do wynajmu długoterminowego. Nic więc dziwnego, że przyciąga coraz więcej inwestorów. Jeśli zastanawiasz się nad wejście w taki biznes, ten krótki poradnik jest dla Ciebie.

Czy warto wynająć mieszkanie przez biuro?

Jedną z najpopularniejszych form zainwestowania swoich pieniędzy w Polsce jest wciąż zakup i późniejsze wynajęcie mieszkania. Jest to szczególnie opłacalne w dużych miastach wojewódzkich, gdzie nie powinno być problemu ze znalezieniem potencjalnego najemcy. Wiele osób zastanawia się nad ofertą biur nieruchomości, które za odpowiednią opłatą pomogą w wynajęciu naszego lokalu. Czy jest to dobre rozwiązanie? O tym, w poniższym artykule.

Co to jest prowizja przy wynajmie mieszkania

Rynek najmu przeżywa ostatnio istne oblężenie. Ofert jest coraz mniej, a chętnych najemców nie brakuje. Ogromny popyt może zniechęcić część przyszłych lokatorów i wtedy mogą oni skorzystać ze wsparcia agencji obrotu nieruchomościami. Mimo że właściciele mieszkań nie narzekają ostatnio na brak zainteresowania, tym bardziej mogą potrzebować pomocy specjalisty w znalezieniu odpowiednich lokatorów. Jak wygląda w takich przypadkach kwestia prowizji? Czym jest i kto ją płaci?