Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kto skorzysta na programie Bezpieczny Kredyt 2%?

Odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się oczywista - skorzystają ci, których dotychczas nie było stać na zakup mieszkania. Tak brzmiały deklaracje rządu i taki wydaje się sens podjętych działań. Jednak czy rzeczywiście? Analiza programu oraz całego rynku pokazuje, że wpływ Bezpiecznego Kredytu 2% na różnych uczestników rynku nieruchomości może nie być tak jednoznaczny jak się wydaje.

Główne wyzwania stojące przed deweloperami

Chińczycy, gdy chcą komuś źle życzyć, mówią, aby dane mu było żyć w ciekawych czasach. “Ciekawe” jest tu użyte w sensie “niespokojne”, chodzi więc o czasy pełne zagrożeń i wyzwań. Śmiało można uznać, że właśnie takie są obecne realia dla deweloperów - nawet najwięksi optymiści zgadzają się już, iż rynek mieszkaniowy wyhamował. Pesymiści mówią o zapaści. Jak sobie poradzą z tym firmy deweloperskie? Jakie są problemy i jak można im zaradzić?

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Pewnie znasz powiedzenie, że szczęście jest wtedy, gdy okazja spotyka przygotowanego? Ta zasada obowiązuje chyba we wszystkich dziedzinach życia, także w obrocie nieruchomościami. Możesz zakładać, że szybkie znalezienie klienta i uzyskanie dobrej ceny za mieszkanie do kwestia tzw. fartu, lecz wtedy rezygnujesz z możliwości wpływania na to. A prawda jest taka, iż w tej kwestii bardzo dużo zależy do ciebie.