Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Samodzielnie sprzedajesz mieszkanie? Unikaj tych błędów

Chcesz sprzedać mieszkanie i planujesz zrobić to samodzielnie? Jako fachowcy w branży zachęcamy cię do skorzystania z usług kogoś, kto się na tym zna, czyli pośrednika w obrocie nieruchomościami. Jeśli jednak z jakiegoś względu zamierzasz sam się tym zająć, poniżej prezentujemy Ci zestawienie najczęściej popełnianych błędów przy samodzielnej sprzedaży mieszkania.

Główne wyzwania stojące przed deweloperami

Chińczycy, gdy chcą komuś źle życzyć, mówią, aby dane mu było żyć w ciekawych czasach. “Ciekawe” jest tu użyte w sensie “niespokojne”, chodzi więc o czasy pełne zagrożeń i wyzwań. Śmiało można uznać, że właśnie takie są obecne realia dla deweloperów - nawet najwięksi optymiści zgadzają się już, iż rynek mieszkaniowy wyhamował. Pesymiści mówią o zapaści. Jak sobie poradzą z tym firmy deweloperskie? Jakie są problemy i jak można im zaradzić?

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Pewnie znasz powiedzenie, że szczęście jest wtedy, gdy okazja spotyka przygotowanego? Ta zasada obowiązuje chyba we wszystkich dziedzinach życia, także w obrocie nieruchomościami. Możesz zakładać, że szybkie znalezienie klienta i uzyskanie dobrej ceny za mieszkanie do kwestia tzw. fartu, lecz wtedy rezygnujesz z możliwości wpływania na to. A prawda jest taka, iż w tej kwestii bardzo dużo zależy do ciebie.

Czy warto wynająć mieszkanie przez biuro?

Jedną z najpopularniejszych form zainwestowania swoich pieniędzy w Polsce jest wciąż zakup i późniejsze wynajęcie mieszkania. Jest to szczególnie opłacalne w dużych miastach wojewódzkich, gdzie nie powinno być problemu ze znalezieniem potencjalnego najemcy. Wiele osób zastanawia się nad ofertą biur nieruchomości, które za odpowiednią opłatą pomogą w wynajęciu naszego lokalu. Czy jest to dobre rozwiązanie? O tym, w poniższym artykule.

Na czym polega praca agenta nieruchomości?

Zawód pośrednika nieruchomości przyciąga wielu chętnych, szczególnie w okresach, gdy rynek mieszkaniowy przeżywa boom. Kusi możliwość zarobienia dużych pieniędzy, jednak jednocześnie zniechęca mocne uzależnienie zarobków od ogólnej koniunktury, jak też sam system prowizyjny, przez który mogą zdarzyć się miesiące, gdy agent nie zarobi nic. A jak wygląda kwestia samej pracy? Jakimi zajęciami wypełniony jest dzień pośrednika w obrocie nieruchomościami? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Co to jest prowizja przy wynajmie mieszkania

Rynek najmu przeżywa ostatnio istne oblężenie. Ofert jest coraz mniej, a chętnych najemców nie brakuje. Ogromny popyt może zniechęcić część przyszłych lokatorów i wtedy mogą oni skorzystać ze wsparcia agencji obrotu nieruchomościami. Mimo że właściciele mieszkań nie narzekają ostatnio na brak zainteresowania, tym bardziej mogą potrzebować pomocy specjalisty w znalezieniu odpowiednich lokatorów. Jak wygląda w takich przypadkach kwestia prowizji? Czym jest i kto ją płaci?