Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kto skorzysta na programie Bezpieczny Kredyt 2%?

Odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się oczywista - skorzystają ci, których dotychczas nie było stać na zakup mieszkania. Tak brzmiały deklaracje rządu i taki wydaje się sens podjętych działań. Jednak czy rzeczywiście? Analiza programu oraz całego rynku pokazuje, że wpływ Bezpiecznego Kredytu 2% na różnych uczestników rynku nieruchomości może nie być tak jednoznaczny jak się wydaje.

Czy warto kupić mieszkanie inwestycyjnie w Sopocie?

Na inwestorskiej mapie Polski jest kilka czerwonych punktów. To tam warto inwestować, ponieważ mieszkania w tych lokalizacjach systematycznie zyskują na wartości. Wśród takich miejsc na pewno znajduje się Sopot - jedno z turystycznych oraz artystycznych centrów naszego kraju. W tym artykule odpowiadamy czy warto zainwestować w mieszkanie w Sopocie.

Główne wyzwania stojące przed deweloperami

Chińczycy, gdy chcą komuś źle życzyć, mówią, aby dane mu było żyć w ciekawych czasach. “Ciekawe” jest tu użyte w sensie “niespokojne”, chodzi więc o czasy pełne zagrożeń i wyzwań. Śmiało można uznać, że właśnie takie są obecne realia dla deweloperów - nawet najwięksi optymiści zgadzają się już, iż rynek mieszkaniowy wyhamował. Pesymiści mówią o zapaści. Jak sobie poradzą z tym firmy deweloperskie? Jakie są problemy i jak można im zaradzić?