Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Pewnie znasz powiedzenie, że szczęście jest wtedy, gdy okazja spotyka przygotowanego? Ta zasada obowiązuje chyba we wszystkich dziedzinach życia, także w obrocie nieruchomościami. Możesz zakładać, że szybkie znalezienie klienta i uzyskanie dobrej ceny za mieszkanie do kwestia tzw. fartu, lecz wtedy rezygnujesz z możliwości wpływania na to. A prawda jest taka, iż w tej kwestii bardzo dużo zależy do ciebie.

Czy kupujący mieszkanie płaci pośrednikowi

Pośrednik nieruchomości w zależności od tego, czego potrzebujemy, może pomóc nam kupić, sprzedać lub wynająć mieszkanie. Usługi tego typu są coraz bardziej popularne, ponieważ oszczędza to czas i energię klientów. Dzięki wsparciu fachowca oglądają oni tylko wybrane lokale lub spotykają się z kupcami na etapie negocjacji. Wynagrodzeniem pośrednika jest prowizja od sfinalizowanej transakcji, a płaci ją ten, kto jest związany umową z agencją.

Czy warto sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomości

Jeszcze całkiem niedawno, bo dekadę temu, korzystanie z usług biura przy obrocie nieruchomościami, przez klientów indywidualnych zazwyczaj uważane było za zbędny koszt. Jednak po statystykach widać, iż podejście się zmienia - coraz więcej osób decyduje się na obsługę agenta. Dlaczego? Co powoduje, że warto sprzedawać mieszkanie przez biuro nieruchomości?